piątek, 28 października 2016

Jak kupować buty snowboardowe?

 


W okresie zimowym chętnie wybieramy się w góry by pojeździć na nartach lub snowboardzie. Zanim jednak znajdziemy się na stoku i oddamy bez reszty białemu szaleństwu, warto zastanowić się nad sprzętem, który z sobą zabierzemy.

Równie istotny jak zakup samej deski snowboardowej jest dobór odpowiednich butów snowboardowych. Wybór produktów znanych producentów jest ogromny. Buty snowboardowe Salomon Ride czy K2 znane są większości osób, które jeżdżą na desce. Aby wybrać buty, które będą dla nas wygodne oprócz znanej marki warto przyjrzeć się także poszczególnym modelom. 

Przy  zakupie należy wziąć pod uwagę rodzaj buta zewnętrznego, wewnętrznego oraz zastosowane w nim technologie. Pierwszym zasadniczym parametrem, który odróżnia od siebie buty snowboardowe jest ich stopień twardości. Przyjmuje się, że twardszy but przekłada się na czucie deski, co daje możliwość lepszego nad nią panowania. Należy jednak pamiętać, że buty twarde nie sprawdzą się w przypadku początkujących snowboardzistów. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę w tym sporcie, warto zdecydować się na obuwie miękkie, które jest lekkie i zapewnia dużo większą swobodę manewru. 

Tym, co jest najtrudniejsze w doborze odpowiednich butów snowboardowych nie jest jednak stopień twardości, lecz jego rozmiar. Buty mierzone w sklepie często wydają się wygodne, jednak po wyjściu na stok okazuje się, że czujemy dyskomfort i ucisk, który odbiera nam całą radość z jazdy na snowboardzie, lub przeciwnie - obuwie jest za luźne, przez co czujemy się niepewnie. Wybierając obuwie powinniśmy dać sobie trochę czasu na spokojne jego przymierzenie. Zaleca się, żeby but mierzyć co najmniej przez 15 minut, aby dać szansę wkładkom dopasować do kształtu naszej stopy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz