wtorek, 21 kwietnia 2015

Konserwacja snowboardu po sezonieTrzeba powiedzieć to sobie otwarcie. Sezon nieubłaganie dobiega końca. Znów trzeba będzie czekać do następnego. Gdy nadejdzie, by od razu wyruszyć na stok, o swój sprzęt zadbaj już teraz. Zakonserwuj deskę po sezonie. Przeczytaj, jak to zrobić, to proste!


Aby nasz snowboard służył nam długo – i byśmy mogli w w zimie użyć go praktycznie od razu po wyciągnięciu, musimy odpowiednio o niego zadbać. Po sezonie należy go oczyścić i nasmarować.

By to wykonać, w pierwszej kolejności odkręcamy wiązania. Będziemy wykonywali smarowanie na ciepło, należy więc to zrobić, aby pewne ich części nie uległy wypaczeniu od wysokiej temperatury i żeby łatwiej było rozprowadzać smar.

Teraz pozbywamy się starego smaru. Pewnie po zimowych szaleństwach nie pozostało go wiele. Należy użyć do tego specjalnej szpatułki. Możesz kupić ją w sklepie ze sprzętem. Teraz wykonamy smarowanie ślizgu na gorąco. Podgrzej smar nad deską (np. z użyciem starego żelazka). Rozsmarowujemy wosk na podgrzanym ślizgu, aby zachodził na krawędzie.


Tak pozostawiamy deskę na lato. Przed następnym sezonem usuniemy nadmiar wosku, wypolerujemy deskę – i... jazda!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz