środa, 15 lutego 2017

BURTON SNOWBOARD

Historia snowboardu sięga roku 1964, kiedy to mieszkający w Michigan Sherman Poppen połączył ze sobą dwie narty i ową konstrukcją zachęcił do zabawy swoje dzieci. Pomysł ten przypadł im do gustu, dlatego Poppen zarejestrował swój prototyp w biurze patentowym, by następnie sprzedać go firmie zajmującej się produkcją kuli do kręgli.


W latach 1966 – 1967 sprzedano sprzedano ponad 100 tys. nowych wynalazków, które początkowo nosiły nazwę „Snurfer”. Właśnie taki wynalazek w roku 1968 trafił do rąk Jake'a Burtona, który postanowił nieco ulepszyć konstrukcję deski, przymocowując do niej ruchome pętle na stopy. Burton osiągnął niemal mistrzowskie umiejętności w jeździe na Snurferze, a w 1977 rozpoczął własną produkcję bardziej zaawansowanego prototypu snowboardu.

Deski snowboardowe Burtona wykonane były z wielowarstwowego, aczkolwiek giętkiego drewna z przymocowanymi wiązaniami. W latach 1986 – 1987 Burton rozpoczął produkcję miękkich, wiązanych butów dopasowanych do wiązań, składających się z buta wewnętrznego i zewnętrznego. W roku 1994 na SIA Trade Show w Las Vegas, Burton zaprezentował swoje nowe, twarde wiązania, step-in, a rok później wprowadzone do produkcji zostały wiązania miękkie, które okazały się nie tylko ogromnym hitem, ale i wielkim krokiem w historii rozwoju snowboardu i akcesoriów snowboardowych.

Dziś marka Burton Snowboard jest jednym z największych potentatów na rynku snowboardowym na całym świecie, wyznaczając kierunki rozwoju branży i przełamując bariery, a swoje oddziały posiada m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, Austrii i Japonii.

Niewątpliwym kluczem do sukcesu marki Burton jest sam jej założyciel, który wielokrotnie zaskakiwał świat sportów zimowych swoimi pomysłami oraz osobiście testuje swoje nowe pomysły i produkty. Pozwala to na wdrażanie do oferty firmy tylko taki sprzęt, który faktycznie na to zasługuje za swoją funkcjonalność i jakość wykonania W ofercie marki Burton do dziś znaleźć można zatem wszystko to co, każdy snowboardzista może na stoku potrzebować, od desek snowboardowych i wiązań, po kurtki, spodnie, buty, czapki i wiele innych akcesoriów. Burton aktywnie wspiera również rozmaite inicjatywy snowboardowe, organizując zawody czy sponsorując najlepszych riderów na świecie. Dzięki takiemu podejściu, Burton stale utrzymuje się na szczycie snowboardowej drabiny sukcesu, pociągając za sobą sukcesy innych marek czy snowboardzistów, chcących ze swojej pasji uczynić sposób na szczęśliwe życie.

Bogatą ofertę Burton Snowboard znajdziesz na stronie: http://www.snowshop.pl/burton

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz