poniedziałek, 16 lutego 2015

Jakie spodnie snowboardowe?


spodnie snowboardowe

Podczas jazdy na snowboardzie szczególnie ważna jest swoboda. Spodnie powinny mieć wygodny krój, muszą także być nieprzemakalne i ciepłe. Nie ukrywajmy również, że wielu riderów zwraca uwagę na wygląd i krój. W tej dyscyplinie styl jest chyba ważniejszy niż w narciarstwie. Z tego powodu odzież snowboardowa wygląda zwykle nieco inaczej.


Spodnie snowboardowe są z reguły szersze od narciarskich, by zapewnić sportowcom swobodę ruchu. Spodnie do jazdy na desce różnią się od narciarskich głównie krojem i stylem, natomiast jeśli chodzi o funkcjonalność i konstrukcję – jedne i drugie są do siebie bardzo podobne.

Za najlepszy sposób na utrzymanie równowagi cieplnej i ochronę przed nadmiernym wychłodzeniem uważany jest tak zwany system trzech warstw. Pierwsza warstwa spodni powinna mieć bezpośrednią styczność ze skórą i najlepiej jeśli wykonana będzie z materiału chłonącego wilgoć. Druga warstwa, nazywana także warstwą izolacyjną, odpowiada za utrzymanie ciepła ciała i odprowadzenie wilgoci. Trzecia z kolei, to tak zwana warstwa zewnętrzna, która powinna być wodo- i wiatroodporna. Musi przy tym pozwalać także na odparowanie wilgoci.

Nie wszystkie spodnie do jazdy na nartach i snowboardzie wytwarzane są przy użyciu systemu trzech warstw. Większość zawiera tylko warstwę izolacyjną oraz zewnętrzną. Warstwę podstawową dokupić należy wtedy oddzielnie. W miarę możliwości warto jednak kupić spodnie snowboardowe składające się od razu z trzech warstw.

Przy wyborze zwróć też uwagę na membranę. To ona odpowiada za nieprzemakalność i przepuszczalność. Dzięki niej nawet lekkie spodnie mogą być bardzo ciepłe i mogą dobrze chronić przed wiatrem oraz wilgocią

Spodnie snowboardowe to drugi po kurtce najważniejszy element odzieży. Warto temu zakupowi poświęcić nico więcej uwagi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz