czwartek, 15 stycznia 2015

Przed rozpoczęciem sezonu...


narty biegowe

Sezon rozpoczął się już jakiś czas temu i jeśli do tej pory nie byłeś na stoku, pewnie masz już zaplanowany wyjazd. Przygotuj się odpowiednio, zanim przypniesz deskę do nóg, żeby ten sezon był udany, owocny i bezpieczny...
Już jakiś czas przed rozpoczęciem sezonu powinieneś zacząć przygotowywać swój organizm do wysiłku, aby by on dobrze tolerowany i żebyś mógł od razu dać z siebie więcej. Po pierwsze wprowadź zdrową dietę. Może być ona bogata w białko - jeśli nie zależy Ci na odchudzaniu, a jedynie na dobrej formie. Jedz zbilansowane posiłki, by dostarczyć sobie wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Unikaj jedzenia śmieciowego, które nie ma żadnych wartości i dostarcza jedynie pustych kalorii oraz tłuszczu. Po takich posiłkach stajemy się ociężali i nasz metabolizm spowalnia.

Jedz mięso białe i czerwone, owoce, warzywa i kasze oraz dostarczaj sobie zdrowych tłuszczy omega z ryb i orzechów. Spożywaj kasze, które są zdrowe i dostarczają dużo energii.

Jeśli na co dzień nie uprawiasz sportu - zadbaj o trochę ruchu, by przygotować mięśnie i stawy do wysiłku. Ćwicz w domu - codziennie przynajmniej po 30 minut. Możesz też wyposażyć się w narty biegowe i trenować w swojej okolicy. To doskonała rozgrzewka prze wyjściem na stok.

Jeśli znasz to uczucie pierwszy raz z deską po rocznej przerwie,gdy czujesz, że szybko się męczysz i ciężko Ci "zaskoczyć", wiedz, że możesz go uniknąć. Wystarczy odpowiednio się przygotować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz