czwartek, 18 grudnia 2014

Jak dobierać buty snowboardowe?


buty snowboardowe salomon

Zakup butów snowboardowych jest dość skomplikowany i z całą pewnością istotny. Buty są bowiem niemal tak ważne jak deska - jeśli nie ważniejsze. Co nam po najlepszym snowboardzie, jeśli będziemy odczuwać dyskomfort i ucisk podczas jazdy? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu butów.
Najważniejszy i najtrudniejszy jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Pozornie wydaje się on łatwą kwestią, w praktyce natomiast często okazuje się, że kupujemy buty snowboardowe, które w sklepie wydają nam się wygodne, a po wyjściu na stok okazuje się, że jednak uwierają.

Buty snowboardowe nie mogą być jednak również la luźne, a ich cechą jest to, iż szybko się rozciągają i mogą powiększyć się nawet o rozmiar. Za luźne buty nie będą się nadawały do użytku bez specjalnej wkładki - gdyż nie będą już wystarczająco trzymały nogi.

Z tych powodów dopasowanie rozmiaru jest dość trudne. Nie możemy brać butów większych - na zapas, jednak za małe będą uciskać i będziemy musieli rozpinać je, by dać nogom odpocząć. Jakie więc rozmiary wybierać? Takie, w których czujemy się dobrze - w sam raz. Butów nie mierzmy na dwie pary skarpet, lecz na specjalne skarpety narciarskie. Przymiarka jednego modelu powinna trwać dłużej niż 15 minut. W tym czasie miękkie wkładki w butach pod wpływem ciepła ciała dopasują się do kształtu stopy.

Wybierajmy buty markowe. Zawsze lepiej kupić jedną porządną parę, niż wydać mniej, a za rok kupować następną. Do najlepszych należą buty snowboardowe Salonon, Ride czy K2. Z pewnością wybierzesz wśród nich coś wygodnego dla siebie - jeśli tylko poświęcisz tej kwestii odpowiednio dużo uwagi i czasu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz