wtorek, 30 września 2014

Wiązania Union, Drake, Ride: jakie wybrać?

Wybór odpowiednich wiązań jest niemal tak samo ważną kwestią jak zakup deski. Często wiązania kupujemy w zestawie ze snowboardem, nie należy jednak pomijać tego elementu. Warto dobrze się im przyjrzeć. Od jakości wiązań będzie zależało, ile będziemy mogli dać z siebie podczas jazdy i ile wyciągniemy z naszej deski.


Dobre wiązania snowboardowe są jak dobre opony w samochodzie. Dają Ci większy komfort jazdy, lepsze wyczucie oraz zwiększają Twoje bezpieczeństwo. Bez nich najlepsza deska nie da Ci maksimum zadowolenia z jazdy. To dzięki wiązaniom będziesz mógł lepiej ją wyczuć i wykorzystać wszystkie jej możliwości.

Jedne wiązania możesz zamontować do różnych desek. Nie musisz się więc martwić, że przy wymianie snowboardu dobre wiązania pójdą w odstawkę. Jest to zakup, który posłuży Ci na dłużej - o ile oczywiście wybierzesz dobre wiązania, które będą odpowiednio solidne i wytrzymałe. Warto inwestować w sprawdzoną markę. Do najpopularniejszych należą wiązania Union, Ride, Drake czy Burton. Kupując jedne z nich, będziesz miał pewność, że Twój sprzęt został zaprojektowany przez specjalistów i sprawdzi się należycie, kiedy będziesz tego potrzebował.

Szczególną sytuacją, w której wiązania snowboardowe będą musiały jak najlepiej sprostać swojej roli, jest upadek, podczas którego deska musi zostać wypięta. W przeciwnym razie będziemy narażeni na poważne obrażenia i złamania. Łatwo wyobrazić sobie, co stałoby się, gdyby wiązania nie puściły w odpowiednim momencie...

Lepiej kupić dobry sprzęt na wyrost, nawet jeśli mamy kupić bardzo dobre wiązania do słabszej deski. Najwyżej na początku nie wykorzystamy maksimum ich możliwości, a kiedy już polepszymy technikę i zechcemy kupić lepszy snowboard, będziemy mogli użyć w nim starych wiązań.

Nie ważne czy wybierzesz wiązania Union, Burton czy Ride. Wybierz dobrze i postaw na jakość, a z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji. Lepiej kupić raz a dobrze niż nieustannie chodzić po sklepach za tym samym wyposażeniem, ponieważ stare uległo zniszczeniu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz