wtorek, 30 września 2014

Roxy: snowboard dla dziewczyn?

Firma Roxy to znana marka, która zajęła się projektowaniem desek wyłącznie dla riderek. Mają one specyficzny design i są lepiej dostosowane do możliwości dziewczyn. Jest to dobra alternatywa, jeśli jako początkująca riderka nie potrafisz dobrze dostosować snowboardu do twoich potrzeb.

Ciągle zdarzają się nieuświadomieni snowboardziści płci męskiej, którzy podczas zakupu biorą pod uwagę modele Roxy, narzekając jedynie na ich dziwną, jakby kobiecą stylistykę. Panowie, deska dla pań, to nie tylko damski design, ale także inna konstrukcja i inaczej wykonany snowboard. Roxy to propozycje dla riderek.

Są lepiej dostosowane do damskiego wzrostu, wagi i budowy ciała. Przy wyborze deski dobrze posiłkować się oczywiście także tabelą. Deski dla riderek posiadają też specjalną konstrukcję. Odpowiedni flex czyli sztywność deski decyduje o tym, ile siły będzie trzeba używać do jazdy. Flex desek Roxy uwzględnia możliwości dziewczyn i przeciętną siłę, jaką mogą dysponować na różnych poziomach umiejętności, którym odpowiadają poszczególne modele. 

Jak to u kobiet - nie bez znaczenia jest również wygląd. Atrakcyjny design i ładne kolory z pewnością przyciągną niejedną riderkę chcącą ładnie wyglądać na stoku. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że wybierzmy dobrej jakości snowboard. Roxy w tej kwestii nie powinno nas rozczarować, można więc skusić się na jedną z ich propozycji, pamiętając o właściwym dopasowaniu deski do swoich możliwości, stylu jazdy, wagi i wzrostu.


1 komentarz:

  1. Kiedyś na pewno się odważę i spróbuje jazdy na desce :-) tym bardziej, ze są typowo kobiece modele :-)

    OdpowiedzUsuń