wtorek, 30 września 2014

Deski snowboardowe dla początkujących

Kiedy kupujemy pierwszy snowboard, często nie wiemy, jak się do tego zabrać i na co zwracać uwagę. Kwestia jego odpowiedniego dobrania nie jest jednak wcale tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Musimy jedynie pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
Po pierwsze musisz wiedzieć, że do nauki najlepsza jest deska miękka. Na twardej również nauczysz się jeździć, ale będzie Ci ciężej. Miękka deska jest mniej czuła na drobne ruchy i przez to słabiej reaguje na błędy popełniane przez początkujących riderów. Mniej wywrotek to mniejsze zmęczenie, a przez to więcej chęci do jazdy i szybsze efekty.

Istnieją cztery różne rodzaje desek miękkich przeznaczone do różnych stylów jazdy. najbardziej uniwersalne są deski snowboardowe all mountain. Jest to najlepsza opcja dla początkujących i średnio zaawansowanych - takie deski powinieneś wybierać. Przykładem takiego modelu jest Circuit Amptek od Rossignol, snowboard all mountain dla początkujących czy deska Head Matrix I.
Każdorazowo pytaj sprzedawcy w sklepie o dokładne przeznaczenie deski, którą będziesz zainteresowany.

Długość deski najlepiej jest wybierać zgodnie z tabelą, która pomoże nam dobrać ten parametr odpowiednio do naszego wzrostu. jeśli chodzi o wagę ciała, producenci najczęściej podają przedział, dla którego przeznaczony jest dany snowboard. O to również warto dopytać sprzedawcy.

Nad firmą nie ma sensu długo się zastanawiać. Wybierz jedną ze znanych marek jak Burton, Roxy czy Rossignol. Snowboard każdej z nich będzie dobrej jakości i szczególnie na początku będziesz zadowolony. unikaj jedynie desek z niższej półki czy supermarketowych podróbek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz