czwartek, 21 maja 2015

Jak jeździć na snowboardzie na oblodzonych trasach?Wybierając się na wymarzony wypad w góry często okazuje się, że warunki na skoku nie są już tak idealne, jakbyśmy sobie tego życzyli. Oblodzone trasy bywają zmorą dla snowboardzistów. Jednak stosując się do kilku prostych zasad, możesz cieszyć się jazdą zapominając niemal, że pod deską nie znajduje się jedynie biały puszysty pył.


Podstawą jest utrzymanie równowagi. Ale jak to zrobić mając pod sobą śliski lód? Dla większości snowboardzistów jazda na krawędzi wydaje się być najlepszym rozwiązaniem we wszystkich warunkach. Jednak mniejsza przyczepność wynikająca z oblodzonej trasy podowiaduje, że ta technika okazuje się szczególnie przydatna jeżdżąc po lodzie. Istnieją dwa sposoby, aby utrzymać równowagę jadąc na krawędzi po lodzie. Można robić do odchylając swój tułów znacznie do przodu. Jednak oznacza to, że ciężar naszego ciała nie jest równo rozmieszczony nad deską i istnieje duże ryzyko upadku.

Aby rozpocząć jazdę na krawędzi, można także zgiąć stawy kolanowe i kostki, a następnie nieco je napiąć. Ta technika jest nieco trudniejsza, ale pozwala utrzymać ciężar ciała nad deską. Możesz spróbować wykonać te ruchy w miejscu. Najpierw zegnij kolana i kostki, aby dostosować odpowiednio kąt krawędzi. Mając w dalszym ciągu ugięte nogi spróbuj wypchnąć swoje kolana i piszczele w kierunku fragmentu deski znajdującej się najbliższej przedniej części stóp (toeside) oraz podnieś przednią część stopy do góry starając się znaleźć na piętach (heelside). Żadna z tych technik nie jest gorsza ani lepsza. Najlepszym rozwiązaniem jest stosować je naprzemiennie w zależności o sytuacji. Pamiętaj także żeby się odprężyć. Napięte ciało to większe ryzyko kontuzji i nieprzyjemnych upadków. Aby zachować równowagę na lodzie, nie należy także wykonywać zbyt dużej ilości ruchów. Nie jest to oczywiście równoznaczne z tym, aby w ogóle przestać się ruszać, ale krótkie, jednostajne ruchy sprawiają, że nasza przyczepność jest lepsza.


Oblodzone trasy nie muszą stanowić jedynie utrudnień. Może być do doskonała okazja, aby podszkolić swoje umiejętności i nauczyć się nowych technik jazdy. Zachowanie równowagi i kontroli jazdy może w przyszłości dzięki takim doświadczeniom okazać się o wiele łatwiejsze. Zachowaj więc spokój, zrelaksuj się i ciesz się chwilą.

Najlepszy sprzęt snowboardowy znajdziecie na www.snowshop.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz